Služby

Prehľad služieb

Fotografujem snúbenecké fotografie, svadby, tehotenské fotografie, novorodeniatka, deti a rodinu.

Novorodeniatka

Newborn fotenie je môj najobľúbenejší, ale pritom aj najťažší žáner ktorý robím. Fotografovanie novorodeniatok je jednou z najšpecifickejších oblastí fotografie – existuje totiž len niekoľko neopakovateľných týždňov v živote malého človiečika, kedy sa dajú takéto fotografie spraviť.

Vo všeobecnosti platí, že čím skôr od narodenia sa bábätko fotografuje, tým lepšie – spravidla sa preto newborn fotografie robia medzi 5-15dňom, ale najneskôr do 4týždňov od narodenia dieťatka. Odmenou za takto skoré fotografovanie sú jedinečné zábery, ktoré sa nedajú spraviť nikdy neskôr a ktoré sú nádhernou spomienkou na prvé dni Vášho dieťatka.

Pri fotení novorodeniatok je prvoradý komfort a bezpečnosť bábätka, preto je celý priebeh stretnutia prispôsobený týmto dvom prioritám. Treba sa vyzbrojiť dostatkom trpezlivosti, fotografovanie spravidla trvá 2-4 hodiny, avšak počas toho viac bábätko uspávame, kŕmime, prebaľujeme, ako naozaj fotíme;)

Na fotenie novorodeniatok mám k dispozícii desiatky ručne vyrábaných čiapočiek, čeleniek, a tiež množstvo podložiek a ďalších doplnkov špeciálne pre bábätká:).

 

Na fotenie s novorodeniatkom je ideálne rezervovať si termín predbežne ešte počas tehotenstva – po návrate z pôrodnice sa následne už len dohodneme na konkrétnom dátume:). Ak ale tieto riadky čítate ako mamina čerstvého novorodenca, ozvite sa, ak je to možné čím skôr, ale snažím sa novorodeniatkam dávať prednostné termíny.

Svadba

Ku každému svadobnému páru pristupujem individuálne, preto svadobnému dňu predchádza osobné stretnutie, preberieme všetky podrobnosti, aby som poznala Vaše predstavy a požiadavky. Keďže tento deň je tak jedinečný a pochopiteľne aj neopakovateľný, dopredu dohadujeme každý jeden krok nášho fotenia.

Od časového harmonogramu, cez výber miesta a ladenie svadobných portrétov až po výber rekvizít.

Na svadobné fotenie je potrebné si vždy vyčleniť primerané množstvo času. Vždy to závisí od mladomanželského páru, koľko priestoru dajú svadobnému fotografovi na svadobné fotky. Moje odporúčanie však znie: na štylizované svadobné fotenie je dobré mať aspoň hodinu.

Netradičné miesta na portrétovú svadobnú fotografiu sú pre mňa výzvou a inšpiráciou, preto sa nebojte navrhnúť mi niečo „iné“ čo môžeme nafotiť skôr ako svadobný deň.

Deti a rodina

Mnohí sa ma pýtate, kedy v ktorom mesiaci je najvhodnejší čas na fotenie? Moja odpoveď je, ešte Dnes! Čas rýchlo letí a Vy sa ani len nenazdáte a deti vyrastú. A po 10, 20, 30 rokoch je tak dobré spomenúť si na tie krásne časy, keď boli ešte malinké.

Priebeh fotenia prispôsobujeme dieťatku, ak si potrebuje oddýchnuť, doprajeme mu čas na pauzičku. Podľa mojich skúseností je viac ako hodina fotenia v ateliéri namáhavá, dieťa už stráca náladu a nie je ochotné natoľko spolupracovať. Spravidla stihneme v priebehu hodiny urobiť 2 až 3 scény.

Tehotenská fotografia

Najčastejšie sa fotí medzi 30. a 36. týždňom, ale toto nemusí byť pravidlom. Každopádne je dobré, keď je už bruško dobre vidieť, ale ešte ťa moc nezaťažuje, aby si vydržala cca. 2 hodinové fotenie počas ktorého sa aj niekoľkokrát prezlieka. Ak máte záujem aj o následné fotografovanie s bábätkom, môžeme už dopredu pripraviť tehotenské fotografie v takej póze, aby sme ich mohli niekoľko mesiacov do detailu zopakovať, pričom jediným rozdielom na nich bude namiesto bruška bábätko. Na následné fotografovanie s novorodeniatkom u mňa automaticky získavate zľavu:)

Rande a zásnuby

Sú skvelou možnosťou ako zachytiť Vaše rozhodnutie vydať sa. Pre mnoho párov je to prvý raz čo pózujú pre profesionálneho fotografa. Počas fotenia zistíte, aké je to stáť pred objektívom. Dám Vám rady ako sa tváriť, ako zvoliť vhodný postoj a hlavnňa.e nebudete mať trému pri fotení počas svadobného dňa.

info

Je pre mňa veľmi dôležité,

aby sme sa na fotenie dostatočne dobre pripravili, aj ja ako Vaša fotografka, aj Vy ako „modeli“. Mojou filozofiou je, že ak sa už do niečoho pustíme, urobme to najlepšie ako len vieme.

Príprava znamená pri každom fotení niečo iné, a preto Vám v tomto od začiatku pomôžem, veď niektorí z Vás zažijú takýto program prvý krát v živote.

Ešte pred dohodnutým termínom všetko podrobne preberieme v maily alebo telefonicky a odpoviem na Vaše otázky. Aj preto je dobré včas si dohodnúť termín, aby sa každý mohol pripraviť a naladiť na fotenie.